Mapy

V této sekci naleznete mapy vytvořené pro nekomerční použití, které jsou určeny především k tisku nebo prezentaci ve formátu PDF. Díla z této části je možné šířit pod Creative Commons licencí BY-NC-SA 4.0.

Brdy Hills - Places to visit

Brdy Hills - Places to visit

Přehledová mapa Brd, která je určena především pro zahraniční návštěvníky brdských hvozdů, které se začátkem roku 2016 otevřou veřejnosti. Součástí mapy jsou navržené trasy po nejzajímavějších místech Brd včetně výškových profilů.

Tento projekt byl vybrán mezi nejlepší kartografické práce semestru na Technické univerzitě ve Vídni. Na projektu se podílel Vojtěch Vlach z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Stáhněte a prohlédněte si celou mapu ve formátu PDF [10,3 MB]

Atlas ORP Rokycany se zaměřením na volby

Atlas Rokycanska

Atlas ORP Rokycany se zaměřením na volby vizualizuje výsledky voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v letech 1996 až 2010 na území ORP Rokycany, jejich vývoj a vztah k vybraným geodemografickým ukazatelům. Atlas obsahuje téměř 100 map a přes 70 dalších nadstavbových prvků (doprvodné texty, tabulky grafy).

Atlas byl odbornou komisí Kartografické společnosti ČR nominován v sekci Studentské kartografické kvalifikační práce na prestižní ocenění Mapa roku 2012.

"Atlas je možné využít pro studium geodemografie nebo politické geografie na lokální úrovni. V tomto případě se jedná o unikátní publikaci, protože většina volebních výsledků je prezentována především na úrovni vyšších územněsprávních celků. Důležitá je také forma a zpracování atlasu, která zpřístupňuje odborná data širší veřejnosti..." z posudku Ing. et Mgr. Otakara Čerby, Ph.D.

Stáhněte a prolistujte si celý atlas ve formátu PDF [11,8 MB] nebo navštivte webové stránky projektu a projděte si jednotlivé mapy zvlášť. Na stránkách projektu si rovněž můžete přečíst technickou zprávu a dozvědět se tak, jak probíhala tvorba tohoto díla.